Aika: 27.3.2025 klo 09:00 - 10:00
Paikka: Pyymäen oma -kahvila, Tuomiokirkonkatu 32, Tampere
Tule inspiroitumaan kollegojen uratarinoista ja aloittamaan työpäivä mukavassa seurassa Pyymäen Oma -kahvilassa Tampereen ytimessä!
Kerran kuukaudessa kello 9–10 järjestettävällä Uratarina-aamiaisella - · kuulemme paikallisen kieliammattilaisen tarinan
- · pääsemme kyselemään tarinoitsijalta lisää hänen työelämäkokemuksistaan
- · ammennamme vinkkejä ja inspiraatiota toinen toistemme urapoluista
- · vaihdamme kuulumisia ja tutustumme uusiin kollegoihin
- · saamme päivälle mukavan startin omakustanteisen aamiaisen äärellä (tarjolla runsas mannermainen noutopöytäaamiainen hintaan 12,90 euroa sekä vaihtoehtoisesti muuta ihanaa syötävää ja juotavaa, lisätietoja löytyy täältä).
-
Aamiaisen ohjelman järjestää SKTL:n Tampereen paikallisosasto. Tarinoitsijat ovat SKTL:n jäseniä, mutta tapaaminen on avoin kaikille kieliammattilaisille jäsenyydestä riippumatta. Ei ilmoittautumista – saavu vain paikalle, tee aamiaisostokset ja istuudu pöytäämme! Pöytäpaikat täyttyvät tulojärjestyksessä, ja mahdollisen yleisöryntäyksen sattuessa haalimme lisätuoleja ympärille.
Kevätkauden 2025 kaikki Uratarina-aamiaiset: - To 30.1. klo 9–10 | Milka Koiranen: Asiatekstikääntäjästä kaunokirjallisuuden suomentajaksi – urakehitys kohti luovia tekstilajeja
-
- To 27.2. klo 9–10 | Mikko Pitkänen: Aaveetä ja asiaa – MonitoiMikon vaihtelevat kolme vuosikymmentä alalla
-
- To 27.3. klo 9–10 | Puhuja ja aihe ilmoitetaan myöhemmin
- To 24.4. klo 9–10 | Puhuja ja aihe ilmoitetaan myöhemmin
-
- To 22.5. klo 9–10 | Puhuja ja aihe ilmoitetaan myöhemmin
|